Gandai ir melas apie troleibusus – ne tik Lietuvoje

Reguliariai vis pasigirsta kalbų apie tai, kad vienur ar kitur bus naikinamos troleibusų sistemos. Tokios kalbos, lyg koks maras, sklinda plačiai ir garsiai – tarkim per naujienų agentūrą BNS buvo išplatintas vieno Estijos laikraščio straipsnis apie tai, jog neva Taline per kelis metus nebeliks troleibusų, o taip teigia transporto įmonės vadovas, tačiau ši informacija nėra paremiama jokiais kitais šaltiniais.

Stebėtina, kad faktais paremta informacija apie naujas troleibusų sistemas ar jų plėtrą nepasirodo, nors toks procesas ir vyksta. Kaip matome, anti-troleibusinės lobistinės grupės nepagaili lėšų ir naudoja viešuosius ryšius (o jei tiksliau, jų atmainą „juodąsias technologijas“) savo tikslams siekti.

Neseniai analogiškas klausimas – teiginys pasirodė ir mūsų facebook puslapyje:

2014-04-16_fb-klaus

Remiamasi vieno asmens iš Estijos, Ааре Оландер (paieška internete išduoda jo intensyvų domėjimąsi tramvajais, kas vėlgi suteikia tam tikrų minčių), komentaru. Jame ne tik teigiama, kad Talino valdžia neva nusprendė troleibusus panaikinti ir juos keisti autobusais, tą patį jis teigia ir apie Zalcburgą.

Kadangi tokia dezinformacija nuolat skleidžiama, kreipėmės į įmonę Salzburg AG, kuri, tarp kitų paslaugų, suteikia ir miesto viešojo transporto paslaugas. 2013 metų lapkričio mėnesį iš įmonės atstovės buvo gautas analogiškų gandų paneigimas (buvo pranešta, kad tokiomis kalbomis užsiima vienas asmuo). Dabar įmonė vėl užtikrino, kad tai tėra to paties asmens skleidžiamas melas – to patvirtinimui persiuntė 2014 metų vasario 20 dienos Zalcburgo mero, Heinz Schaden, laišką įmonės Salzburg AG vadovui Gunter Mackinger.

2014-04-16_Salzburg_600px

Laiško tekstas vokiečių kalba:

Sehr geehrter Herr Verkehrsdirektor,

lieber Gunter!

Die wiederholt getätigten unsinnigen Äußerungen zur Zukunft des Salzburger Obusbetriebes sind für die Stadt Salzburg als Miteigentümerin der Salzburg AG nicht von Relevanz!

Es wird sicherlich keine Zustimmung zu Plänen einer „Abschattung” des Obus geben. Ganz im Gegenteil: Wir sind stolz auf den international anerkannten Betrieb und werden auch in Zukunft auf den Obus setzen und dessen Position stärken.

Mit freundlichen grüßen

Heinz Schaden

Vertimas į lietuvių kalbą (ačiū Ryčiui už pagalbą verčiant tekstą!):

Gerbiamas Transporto direktoriau, brangus Giunteri!

Pasikartojantys nesąmoningi pareiškimai dėl Zalcburgo miesto troleibusų parko ateities nėra aktualūs nei Zalcburgo miestui kaip bendrasavininkiui, nei įmonei „Salzburg AG“.

Užtikrinu, kad nebus jokio sutikimo troleibusų parko naikinimui. Priešingai – mes didžiuojamės galėdami prisidėti prie tarptautiniu mastu pripažintos veiklos ir ateityje naudosime troleibusus bei stiprinsime jų pozicijas.

Nuoširdžiausi linkėjimai,

Heinz Schaden

Norisi tikėtis, kad dabar visiems yra aišku, jog kai kurie asmenys sąmoningai (o kai kurie – turbūt ir iš nežinojimo) skelbia prasimanymus dėl Zalcburgo miesto troleibusų ateities. Gal bent Zalcburgo klausimu jie bus nutildyti.

Taip pat norisi tikėtis, kad žmonės pagaliau ims kritiškai vertinti skleidžiamą informaciją, net jei ji iš pirmo žvilgsnio atrodo patikima, tačiau remiamasi vienu asmeniu. Šiais laikais, deja, nugali ne objektyvi informacija, tikrų faktų ir skaičių nagrinėjimas, bet propaganda ir lobizmas. Mėginkime tam atsispirti ir atrinkti tiesą nuo melo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.