Čekijos ambasadoje – viešojo transporto gamintojų prisistatymas

2016-04-18 Čekijos gamintojai2016 metų balandžio 27 d. Čekijos Respublikos ambasada Vilniuje kartu su Čekijos Respublikos užsienio reikalų ministerija rengia seminarą „Čekijos parama miesto viešojo transporto plėtrai Lietuvoje“.

Turbūt dauguma Vilniaus ir Kauno gyventojų, paklaustų, kuo jiems asocijuojasi Čekija ir viešasis transportas, pirmiausia ištartų „Škoda“. Tačiau turbūt nedaug kam žinoma, jog Čekijoje yra daug įmonių, gaminančių įvairiausią viešojo transporto sektoriui skirtą produkciją. Galbūt todėl, kad kai kurių Čekijos gamintojų produkcija matoma ir žinoma kai kuriuose Lietuvos miestuose, Čekijos įmonės rodo susidomėjimą Lietuvos rinka ir siekia tęsti jau užmegztą bendradarbiavimą bei ieško naujų bendradarbiavimo galimybių.

2016 m. balandžio 27 d., trečiadienį, Čekijos Respublikos Ambasados patalpose rengiamas seminaras, kurio metu penkių didžiausių Lietuvos miestų transporto srities atstovai papasakos apie tų miestų viešojo transporto situaciją ir ateities planus, o Čekijos įmonės pristatys savo produkciją ir paslaugas.

troleibusas.lt žiniomis, dalyvavimą renginyje patvirtino šios Čekijos įmonės:

2016-04-18_logo-SOR

SOR Libchavy. Ši įmonė gamina išsiskiriančio dizaino autobusus ir troleibusus. Dizainas ypatingas tuo, kad net standartiniame 12 metrų ilgio troleibuse yra net 4 durys (18 metrų ilgio – 5 durys), kas leidžia daug greitesnį keleivių įlaipinimą/išlaipinimą. Įmonė siūlo rinktis troleibusus arba su Škoda, arba su Cegelec įranga. Daugiausia šio gamintojo troleibusų važinėja Slovakijos sostinėje Bratislavoje. Troleibusų nuotraukos: Škoda 30 SOR, Škoda Tr 31SOR.

2016-04-18_logo-skoda

Škoda Electric A.S. Daugybė pasaulyje važinėjančių troleibusų, tramvajų, traukinių, metro naudoja šioje įmonėje pagamintus elektros traukos variklius. „Škoda“ nebegamina troleibusų kėbulų – įmonės specialistai sumontuoja įmonėje sukurtą ir pagamintą elektros įrangą į bet kurio kito gamintojo kėbulus.

2016-04-18_logo-Cegelec

Cegelec. Dar viena Čekijos įmonė, gaminanti troleibusams skirtą įrangą (ir dar kažkas bando teigti, kad troleibusų įrangos gamintojų nelabai yra?). Įmonės veikla – elektros ir elektronikos įrangos gamyba transporto priemonėms, naudojančioms traukos variklius. Pirmiausia šios įmonės produkcija (troleibusų įranga) taip pat turėtų dominti Vilniaus ir Kauno atstovus, jau turinčius elektrinio viešojo transporto infrastruktūrą. Tačiau galbūt kita šios įmonės produkcija (elektrinių autobusų įranga) galėtų sudominti ir kai kuriuos geroje finansinėje esančius Lietuvos miestus.

2016-04-18_logo-Elektroline

Elektroline. Šios įmonės produkcija turėtų būti ypač aktuali atstovams iš Vilniaus ir Kauno, kurie turi troleibusų sistemas, dėl šiuolaikinės troleibusams skirtos infrastruktūros pristatymo. Taip pat šios Čekijos įmonės produkcija gali būti įdomi ir Lietuvos įmonei „Lietuvos geležinkeliai“. Verta paminėti, kad „Elektroline“ produkcija yra naudojama Opavos, Ostravos, Pardubicės, Pilzėno, Teplicės, Liono, Kagliari, Segedo, Gdynės, Liublino, Zalcburgo, Deitono ir kitų miestų troleibusų sistemose.

2016-04-18_logo-Pragoimex

PRAGOIMEX. Įmonės specializacija – traukos varikliai troleibusams, tramvajams ir elektriniams autobusams, jų atsarginės detalės, tramvajų gamyba ir modernizavimas.

2016-04-18_logo-ivecobus

IVECO Česká republika. Ši įmonė gamina mikroautobusus ir autobusus, varomus vidaus degimo variklių pagalba (dujinius CNG, dyzelinius, hibridinius). Tiesa, troleibusai su šio gamintojo kėbulais važinėja Italijos miestuose.

2016-04-18_logo-Mikroelektronika

Mikroelektronika. Įmonė gamina bilietų pardavimo, aktyvavimo įrangą, skirtą ir įprastiniam miesto viešajam transportui, ir BRT sistemoms. Taip pat įmonė gamina informavimo sistemas, skirtas transporto priemonėms, stotims ar stotelių paviljonams, taip pat akustines sistemas, skirtas akliesiems.

2016-04-18_logo-Bustec

Bustec. Įmonė gamina keleivių informavimo sistemas. Lietuvoje turbūt populiariausia vokiečių gamintojo Buse produkcija, tačiau kaip matome, yra ne viena alternatyva iš Čekijos.

Net ir matant tokį gausų įmonių sąrašą būtina pabrėžti, kad tai ne visos Čekijos įmonės, kurios dirba šioje srityje (pvz., Ekova Electric, kurios specializacija – troleibusų, tramvajų, elektrinių autobusų gamyba, techninė priežiūra ir modernizavimas). Visgi akivaizdu, kad Čekija – šalis, kurioje intensyviai tobulinama produkcija, skirta viešojo transporto sistemoms, todėl galima neabejoti, kad seminaro metu bus galima sužinoti daug naujienų iš šios srities. Šių eilučių autorius taip pat dalyvaus šiame renginyje, tad laukite reportažo apie naujausią Čekijos įmonių produkciją, skirtą troleibusams!

One thought on “Čekijos ambasadoje – viešojo transporto gamintojų prisistatymas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.