Viešojo intereso gynimas – kreipimasis į prokuratūrą

Prokuratūra2013 m. birželio 6 d. Vilniaus apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriui buvo perduotas prašymas dėl viešojo intereso gynimo. Rašte prašoma išnagrinėti susidariusią situaciją Vilniaus mieste dėl galimos tyčinės troleibusų infrastruktūros nepriežiūros, siekiant dirbtinai sumažinti jos vertę ir taip tyčia sužlugdyti šią sistemą. Išvardinti žinomi faktai, kai viešai skleidžiama klaidinanti informacija, siekiant formuoti viešąją nuomonę, kuri būtų palanki troleibusų sistemos naikinimui. Pateikta pagrindinė informacija, kurioje akcentuotas įtarimų keliantis ekonominis veiksmų pagrįstumas, kai siekiama mieste įvesti milžiniškas sumas kainuosiančią tramvajų sistemą vietoj to, kad būtų žymiai mažesnėmis sąnaudomis pilnai atnaujinta esama autobusų ir troleibusų sistema. Kadangi, pareiškėjų nuomone, Vilniaus miesto savivaldybė ir jai priklausančios įstaigos bei įmonės tokius veiksmus atlieka sąmoningai, buvo prašoma atlikti išsamų tyrimą, pareikalauti įrodymams reikalingų dokumentų ir, nustačius pažeidimus, imtis veiksmų viešojo intereso gynimui.

Žemiau pateikiamas pilnas prašymo tekstas:

Atsisiųsti / Скачать/ Download (PDF, 1.6MB)


2013 m. birželio 11 d.  Vilniaus apygardos vyr. prokuroras Ramutis Jancevičius pasirašė raštą, kuriuo informavo, kad prašymas persiunčiamas nagrinėti Viešųjų pirkimų tarnybai ir Vilniaus miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnybai. 

Atsisiųsti / Скачать/ Download (PDF, 2.69MB)


troleibusas.lt komentaras:

Norisi tikėtis, kad Vilniaus miesto savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba galės ištirti situaciją nešališkai ir objektyviai, nors ir yra tiesiogiai pavaldi Vilniaus miesto savivaldybei…

7 thoughts on “Viešojo intereso gynimas – kreipimasis į prokuratūrą

  1. Pamatysime, kaip čia bus. O kad pagal mūsų įstatymus kartais nutinka taip, jog skundą tiria tas, kurį skundi – tai čia deja ne prokurorų kaltė, o įstatymų, kuriuose taip nurodyta…

 1. Gerb.kolegos,

  Lietuvos kelių ir autotransporto darbuotojų profesinių sąjungų Federacija palaiko Jūsų kovą dėl UAB”Vilniaus viešasis transportas profsąjungų kovą dėl troleibusų parko išlikimo isaugojat troleibusų vairuotojams darbo vietas ir nesunaikinant troleibusų.
  Minimą klausimą bandžiau kelti vykstačiame transporto Forume, bet Jūsų atstovų nebuvo, o J.Petraška atsakė, kad viskas gerai troleibusų vairuotojai perkvalifikuojami į autobusų vairuotojų specialybę, o kam nepatinka išmokamos kompensacijos. Tai bereikalinga Danutos bangų kėlimas yra ir taip ką veikti, nes šio metu vyksta kolektyvinės derybos dėl naujos kolektyvinės sutarties pasirašymo.
  Dėl to linkiu Jums stiprybės kovojant už bendrovės išlikimą.
  Pagarbiai,
  Federacijos pirmininkas Bronius Bučelis

  1. Ačiū už išreikštą paramą! Džiugu, kad suprantate reikalo esmę giliau, negu kai kurie žmonės Vilniuje – na, bet čia jau, kaip sakoma, nežinia kokios yra to priežastys, ar trumparegiškumas, ar tiesiog tokia politika „geriau su valdžia nesipykti, nesvarbu ką jie daro, jie vistiek geriau viską žino“.

   Šiomis dienomis bus paskelbta informacija apie artimiausius veiksmus, kuriuose bus kviečiami aktyviai dalyvauti visi neabejingi tam, kas vyksta su viešuoju transportu Vilniuje.

 2. Ačiū, Broniau. Petraška ir Ko iš Nakučio per Kol. sutartį gauna nuo 300 tūkst.per metus neva poilsio namų DARBUOTOJAMS išlaikymui. Paklausk pas jį prie progos – ar daug tų darbuotojų ten ilsisi?:) O troleibusus išsaugoti nori ne viena Danuta. Užtenka kiekvieną dieną peržiūrėti spaudą…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.