The residents of the capital will be cathing the Iron Wolf in the trolleybuses

Teksto autorė: Karolina Katinaitė

Troleibuso vilkas (maketas)Nuo 2016 m. spalio 28 d. Vilniaus troleibusų keleiviams siūloma keliauti nekasdieniškai ir leistis į geležinio vilko gaudynes. 2-ojo maršruto troleibusai nuo ankstyvo ryto keleivius pasitiks su nauja atraktyvia akcija – Troleibuso vilku. Ši akcija skirta troleibusų Vilniuje 60-tajam gimtadieniui ir yra viena iš šiuo metu vykstančios kūrybinių intervencijų savaitės „priARTink“ veiklų.

Troleibuso vilkas – tai akcija, kuria siekiama pralinksminti troleibusų keleivius, jiems pasiūlant įsitraukti į smagią veiklą – geležinio vilko gaudymą Vilniaus mieste. Akcijai įgyvendinti ant troleibusų langų atsirado geležinio vilko nasrų, ausų ir mažų vilkiukų nuotraukos, o keleiviai kviečiami naudojantis šiais elementais kurti ir fotografuoti įdomius vaizdus Vilniaus mieste, dalintis nuotraukomis (būtinai padarant nuotraukas viešas ir pridedant grotažymę #troleibusovilkas) ir laimėti Coffee Inn kavos žvaliai kito ryto pradžiai.

 

Troleibuso vilkas (FB)

Troleibusai jau seniai nėra tik transporto priemonė, jie tapo neatsiejama Vilniaus miesto komunikacijos, o taip pat ir įvaizdžio dalimi. Šiemet troleibusai Vilniuje švenčia 60-tąjį gimtadienį. Šios ekologiškos transporto priemonės pirmą kartą į Vilniaus gatves išriedėjo 1956 m. lapkričio 3 d. būtent 2-uoju numeriu pažymėtu maršrutu „Antakalnis – Stotis“. Vilniaus viešasis transportas, pažymėdamas šią progą, į kelią išleido šventiniais logotipais bei istorinėmis miesto nuotraukomis papuoštus troleibusus, taip pat lapkričio 3 d. organizuojama atvirų durų diena 1-ajame troleibusų parke (Žolyno g. 15). Troleibuso vilko akcija, nors ir netradicinė tokiai progai, taip pat skirta skirta šiam troleibusų jubiliejui paminėti.

troleibuso_vilkas_troleibuse_1 troleibuso_vilkas_troleibuse_2

Geležinis vilkas kaip akcijos simbolis pasirinktas neatsitiktinai. Miesztiečiai sutinka, kad troleibusai yra neatsiejama jų kasdienybės dalis Vilniuje. Tuo tarpu geležinį vilką tiek mitologiškai, tiek istoriškai galime laikyti Vilniaus pranašu, o vėliau ir simboliu. Geležinį vilką nupiešė didelę iliustravimo bei komiksų kūrimo patirtį turintis dailininkas Tomas Mitkus, o idėja susižavėjo ir visus spaudos darbus atliko jaunų profesionalų komanda „Skaitmeninis krokodilas“.

Akcijos sumanytojos, VGTU Kūrybos visuomenės komunikacijos magistro studentės, džiaugiasi, kad aktyvių partnerių ir bendradarbiavimo su Vilniaus viešuoju transportu dėka smagi idėja nenugulė į stalčių. Ji bus įgyvendinama visos intervencijų savaitės „priARTink“ metu (jos renginių žemėlapis – straipsnio pabaigoje), o sulaukus didelio keleivių įsitraukimo planuojama pratęsti ir ilgiau.

Akcijos iniciatorės – VGTU Kūrybos visuomenės komunikacijos magistrantės: Eglė Tamulevičiūtė, Eva Kovalevskaja, Karolina Katinaitė, Greta Jachimovičiūtė, Vaida Nedzinskaitė-Mitkė.

Daugiau informacijos apie renginį galite sužinoti šiame Facebook puslapyje.

Apie kūrybinių intervencijų festivalį „priARTink“ ir jo 5-ąjį sezoną daugiau naujienų galite rasti Facebook puslapyje http://www.facebook.com/priartink.

Apie kūrybinę intervenciją informuoja:

Bernardinai.lt: „Sostinės gyventojai troleibusuose gaudys Geležinį vilką“

VGTU.lt: „VGTU studentų iniciatyva: troleibusuose bus galima pagauti geležinį vilką“

troleibuso_vilkas_troleibuse_3 troleibuso_vilkas_troleibuse_4
Nuotraukų autorė – Eva Kovalevskaja

priARTink 2016 žemėlapis

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.