Mums – jau vieneri!

1-metai-600Pirmiausia leiskite pasveikinti Jus visus – ir svetainės, ir facebook puslapio lankytojus – su vienerių metų gimtadieniu!

Pirmasis įrašas svetainėje pasirodė 2013 m. balandžio 25 d., o facebook puslapyje – 2013 m. gegužės 10 d. Per metus svetainėje pasirodė keliasdešimt straipsnių, o facebook puslapyje – keli šimtai įrašų. Taip jau nutiko, kad svetainėje pateikiama tik pati svarbiausia ir aktualiausia informacija, ypač susijusi su viešuoju transportu Vilniuje, o facebook puslapyje – ir naujienos apie troleibusus iš viso pasaulio, dalijamasi nuotraukomis, vaizdo įrašais ir kt.

Tiesa, ne apie viską, kas vyko ir vyksta, yra paskelbiama viešai. Kai kas skaitytojui galbūt būtų nuobodu ir neaktualu. Apie kai kuriuos veiksmus ir planus, deja, tenka kurį laiką neskelbti, kadangi turime ne tik draugų, bet ir priešų, kurie stengiasi užbėgti už akių ir sužlugdyti mūsų veiksmus bei iniciatyvas.

Judėjimo „Už troleibusus Vilniuje“ tikslas yra ne tik siekis populiarinti viešąjį transportą ir kad jis būtų geresnis. Mūsų tikslas yra ir teisingos informacijos sklaida ir siekis, kad žmonės patys mąstytų, susidarytų savo nuomonę. Mes nenusirašome savivaldybės viešųjų ryšių skyriaus platinamų pranešimų, ką sėkmingai daro tradicinė žiniasklaida – tokia informacija tėra paranki korumpuotiems valdininkams ar pseudomokslininkams. Mūsų veikla taip pat yra raginimas miesto gyventojams, valstybės piliečiams būti labiau visuomeniškiems, siekti, kad gyventojų balsą savivaldybė išgirstų ir į jį atsižvelgtų. Juk pagal įstatymus taip ir turėtų būti – tačiau kodėl taip nėra? Mėginkime drauge tai pakeisti!

Daug ir visko būta per šiuos metus:

  • Daugkartiniai piketai ir mitingas prie savivaldybės, kuriame dalyvavo net visiškai skirtingų ir regis viena šalia kitos negalinčių kartu būti politinių pažiūrų atstovai (tiesa, nedalyvavo miesto valdžioje turinčiųjų daugumą šalininkai).
  • Dalyvavimas televizijos (InfoTV kanalo laida „Info diena“), radijo stočių laidose.
  • Gauti laiškai iš tarptautinių organizacijų (Tarptautinės viešojo transporto asociacijos, vienijančios 3400 narių organizacijų iš 92 šalių, Europos Komisijos Mobilumo ir transporto Generalinio Direktorato ir kt.), teigiantys, kad troleibusų sistema nėra atgyvena, kad ją derėtų ne naikinti, bet modernizuoti, atnaujinti ir vystyti.
  • Užmegzti ryšiai su įrangos gamintoju Vossloh Kiepe (Diuseldorfas, Vokietija), troleibusų sistemą eksploatuojančia įmone (Zalcburgas, Austrija), su mokslininkais iš Lietuvos, Lenkijos, Rusijos.
  • Apskrito stalo diskusija Vilniaus miesto savivaldybėje apie viešojo transporto situaciją ir perspektyvas Vilniuje, konferencija apie Vilniaus ir Lietuvos viešąjį transportą Lietuvos Respublikos Seimo Europos informacijos biure.
  • Susitikimai ir diskusijos su politikais Vilniaus miesto savivaldybėje, Lietuvos Respublikos Seime.
  • Siekiai ginti viešąjį interesą, kreipiantis į Lietuvos Respublikos Generalinę ir Vilniaus apygardos prokuratūras.

Dar kartą dėkojame visiems mus palaikantiems žmonėms ir organizacijoms, visiems, kurie pateikia itin svarbią informaciją, visiems, kurie dalinasi mūsų skelbiama informacija.

Tikimės, kad prie mūsų prisijungs ir dar daugiau žmonių. Ir nesvarbu kas esate – studentas ar docentas, tarnautojas ar vadybininkas, dainininkas ar teisininkas, rašytojas ar fotografas – tikimės, pavyks rasti įdomiausią ir tinkamiausią veiklos sritį. Kiekvienas žmogus gali būti naudingas, jei tik jis to nori!

1387

Šio gimtadienio proga ruošiame netikėtumą, apie kurį bus paskelbta svetainėje ir facebook puslapyje artimiausiomis dienomis, o kol kas – mažytė užuomina  😎

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.