Нам уже 1 год!

1-metai-600

Перво-наперво позвольте поздравить вас всех – посетителей и этой страницы и Фейсбука – с первым годом со дня появления!

Первая запись на странице появилась 25 апреля 2013 года, а на странице в Фейсбуке – 10 мая. За год на странице появилось несколько десятков статей, а в Фейсбуке – несколько сотен заметок. Так уж сложилось, что на этом сайте размещается только самая важная и актуальная информация, особенно связанная с общественным транспортом в Вильнюсе, а в Фейсбуке – новости о троллейбусах со всего мира, обмен фотографиями, видеозаписи и др.

Правда, не обо всем, что происходило и происходит, рассказывается публично. Что-то, может быть, было бы читателям скучно и не актуально. О кое-каких действиях и планах, к сожалению, приходится некоторое время молчать, потому что у нас есть не только друзья, но и враги, которые стремятся забежать вперед и помешать нашим действиям и инициативам.

Judėjimo „Už troleibusus Vilniuje“ tikslas yra ne tik siekis populiarinti viešąjį transportą ir kad jis būtų geresnis. Mūsų tikslas yra ir teisingos informacijos sklaida ir siekis, kad žmonės patys mąstytų, susidarytų savo nuomonę. Mes nenusirašome savivaldybės viešųjų ryšių skyriaus platinamų pranešimų, ką sėkmingai daro tradicinė žiniasklaida – tokia informacija tėra paranki korumpuotiems valdininkams ar pseudomokslininkams. Mūsų veikla taip pat yra raginimas miesto gyventojams, valstybės piliečiams būti labiau visuomeniškiems, siekti, kad gyventojų balsą savivaldybė išgirstų ir į jį atsižvelgtų. Juk pagal įstatymus taip ir turėtų būti – tačiau kodėl taip nėra? Mėginkime drauge tai pakeisti!

Daug ir visko būta per šiuos metus:

  • Daugkartiniai piketai ir mitingas prie savivaldybės, kuriame dalyvavo net visiškai skirtingų ir regis viena šalia kitos negalinčių kartu būti politinių pažiūrų atstovai (tiesa, nedalyvavo miesto valdžioje turinčiųjų daugumą šalininkai).
  • Dalyvavimas televizijos (InfoTV kanalo laida „Info diena“), radijo stočių laidose.
  • Gauti laiškai iš tarptautinių organizacijų (Tarptautinės viešojo transporto asociacijos, vienijančios 3400 narių organizacijų iš 92 šalių, Europos Komisijos Mobilumo ir transporto Generalinio Direktorato ir kt.), teigiantys, kad troleibusų sistema nėra atgyvena, kad ją derėtų ne naikinti, bet modernizuoti, atnaujinti ir vystyti.
  • Užmegzti ryšiai su įrangos gamintoju Vossloh Kiepe (Diuseldorfas, Vokietija), troleibusų sistemą eksploatuojančia įmone (Zalcburgas, Austrija), su mokslininkais iš Lietuvos, Lenkijos, Rusijos.
  • Apskrito stalo diskusija Vilniaus miesto savivaldybėje apie viešojo transporto situaciją ir perspektyvas Vilniuje, konferencija apie Vilniaus ir Lietuvos viešąjį transportą Lietuvos Respublikos Seimo Europos informacijos biure.
  • Susitikimai ir diskusijos su politikais Vilniaus miesto savivaldybėje, Lietuvos Respublikos Seime.
  • Siekiai ginti viešąjį interesą, kreipiantis į Lietuvos Respublikos Generalinę ir Vilniaus apygardos prokuratūras.

Dar kartą dėkojame visiems mus palaikantiems žmonėms ir organizacijoms, visiems, kurie pateikia itin svarbią informaciją, visiems, kurie dalinasi mūsų skelbiama informacija.

Tikimės, kad prie mūsų prisijungs ir dar daugiau žmonių. Ir nesvarbu kas esate – studentas ar docentas, tarnautojas ar vadybininkas, dainininkas ar teisininkas, rašytojas ar fotografas – tikimės, pavyks rasti įdomiausią ir tinkamiausią veiklos sritį. Kiekvienas žmogus gali būti naudingas, jei tik jis to nori!

1387

Šio gimtadienio proga ruošiame netikėtumą, apie kurį bus paskelbta svetainėje ir facebook puslapyje artimiausiomis dienomis, o kol kas – mažytė užuomina  😎

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.