February 2014: massive trolleybus schedules changes

Nuo 2014 m. vasario 1 d. masiškai keičiami troleibusų tvarkaraščiai. Bet ar situacija tikra gerinama?

 Nuojauta neapgavo – kurį laiką tylėjusi (paskutinis žymus pakeitimas buvo 2013 m.lapkritį – 2013 m. lapkritis: ir vėl pokyčiai grafikuose) ir net į skundus dėl stotelėse dingusių tvarkaraščių nereagavusi SĮ „Susisiekimo paslaugos“ padirbėjo iš peties: pranešta, kad nuo 2014 metų vasario 1-osios keičiami net 8 maršrutų troleibusų (iš likusių 18) grafikai.

Jau norėjosi pasidžiaugti dėl vieno – 2-ojo troleibusų maršruto – dažnesnio kursavimo, deja, realybė kitokia:  iš buvusių 15 troleibusų kiekvienam sumažino po reisą… Kituose maršrutuose arba padaryti nežymūs perstumdymai viena-kita minute, arba sumažintas troleibusų skaičius ir praretintas kursavimas. Žinoma, ir vėl tarsi pasityčiojant rašoma, kad eilinį kartą „padovanoto“ retesnio kursavimo keleiviai prašė…

2014-02-01_sp

1 maršrutas. Stumdomas viena-kita minute tvarkaraštis darbo dienomis.

2 maršrutas. Iš pirmo žvilgsnio atrodė, kad tai vienintelis troleibusų maršrutas, pagaliau susilaukęs bent simbolinio kursavimo padažninimo – deja, pasirodė, kad po tuo slepiasi gudri apgaulė: iki šiol kursavusiems 15 troleibusų nubraukta po vieną reisą, tad vienas pridėtasis kursavimo deja nepadažnins… Darbo dienomis vietoj 15 troleibusų (12 pamaininiai ir 3 pertraukiami grafikai) dirbs 16 (14 pamaininių ir 2 pertraukiami). Beje, jei iki šiandien paskutinis 2 maršruto troleibusas iki Saulėtekio iš Stoties išvažiuodavo 23:19 (du vėlesni važiavo iki troleibusų parko), pagal naująjį grafiką paskutinis pilno reiso maršrutas išvažiuos 8 minutėmis anksčiau, 23:11.

3 maršrutas. Tęsiamas 3 maršruto žlugdymas, pradėtas kartu su viešojo transporto „reforma“. Dar labiau retinamas kursavimas ir darbo, ir poilsio dienomis.  Darbo dienomis iki šiol dirbo 5 pamaininiai troleibusai ir  2 – „pertraukiamu“ grafiku (t.y., tik rytinio ir vakarinio piko metu), dabar bus tik 4 pamaininiai ir 3 „pertraukiamo grafiko“ troleibusai. Poilsio dienomis iki šiol dirbo 4 pamaininiai troleibusai, o nuo vasario 1 d. dirbs tik 3 pamaininiai ir 1, dirbantis tik vieną pamainą.

2014-01-31_3_grafikai_800

4 maršrutas. Stumdomas viena-kita minute tvarkaraštis darbo dienomis.

7 maršrutas. Stumdomas viena-kita minute tvarkaraštis poilsio dienomis, retinamas kursavimas ryte ir vakare.

9 maršrutas. Stumdomas viena-kita minute tvarkaraštis darbo dienomis. Ypač tai matosi 19-20 val. reisuose Šiaurės miestelio link – tuomet troleibusai arba važiuos kas kas 3-4 minutes, arba bus 14 minučių laukimo intervalas. Po 20 valandos – staigus reisų praretinimas iki 20-25 minučių intervalo.

13 (buvęs 18A) maršrutas  – stumdomas tvarkaraštis, kai kuriuose reisuose padidintas maršruto nuvažiavimo laikas, taigi troleibusai važiuos lėčiau.

16 maršrutas – poilsio dienomis sumažinamas kursavimo dažnis, stumdomas laikas.

18 maršrutas – nors skelbiama, kad keičiami ir šio maršruto grafikai, pokyčių nepavyko aptikti.

4 thoughts on “February 2014: massive trolleybus schedules changes

  1. “2 maršrutas. Vienintelis troleibusų maršrutas, pagaliau susilaukęs bent simbolinio kursavimo padažninimo. Darbo dienomis vietoj 15 troleibusų (12 pamaininiai ir 3 pertraukiami grafikai) dirbs 16 (14 pamaininių ir 2 pertraukiami)”.
    Džiaugtis nėra ko. Troleibusų tai daugiau, bet reisų nepadaugėjo: iš buvusių 15 troleibusų sumažino kiekvienam po reisą ir gavosi „protingai“ pridėta. Faktiškai, tiems 15-i vairuotojų sutrumpino mėnesio valandų normą, atimant iš jų po DVI poilsio dienos. Tai tik imitacija, kad pridėjo! Na įmonėje gi ne naujovė, kad vairuotojai priversti dirbti be poilsio…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.