Уже некоторое время назад появились сообщения, распространенные отделом общественных связей самоуправления города Вильнюса, о бесплатном Wi-Fi доступе в интернет рядом с некоторыми остановками общественного транспорта.
Здорово, что предоставляется такая услуга, хотя ясно, что она предоставляется не только пассажирам общественного транспорта 🙂
Разумеется, надо еще обратить внимание и на то, что зона действия услуги ограничена – чем дальше уйдете от киоска печати, тем меньше вероятность, что сеть интернета будет доступна.
Так что если видите знак, что находитесь в зоне Wi-Fi – то не всегда это может быть правдой. Скажем, такой знак есть в Антоколе, на оставновках Клинику и Тверячаус, от которых киоски „Лиетувос спауда“ (которые предоставляют услугу) находятся на достаточном удалением.
Теперь уже и на странице stops.lt можно узнать, рядом с какими остановками эта услуга доступна. Недавно из интернет-страницы была удалена возможность увидеть, какое конкретно транспортное средство и каким маршрутом едет – однако вместо этого была размещена эта дополнительная информация.
Напоминаем, что в 2010-2011 годах ЗАО „Вильняус троллейбусай“ вместе с партнерами проекта АО Лиетувос радио и Телевизионный центр (Телецентрас) предоставляли такую услугу пассажирам троллейбусов. Интернетом Mezon могли пользоваться пассажиры троллейбусов 19-ого маршрута. Оборудование было установлено в 15-ти троллейбусах. Подробнее об этом вы можете прочитать в статье „Вильнюсцы и далее будут пользоваться сетью „Wi-Fi” в троллейбусах бесплатно“.
Перевод литовского текста на русский язык: Евгений Сивайкин
Geriau būtų kondicionavimą viešąjame transporte sutvarkę.
Iki reformos Vilniuje bent dalis viešojo transporto buvo kondicionuojama.
O dabar periodi6kai pasitaiko autobusai, kur ir vasarą ŠILDO!
Savivaldybė yra nurodžiusi VVT – taupyti! – tai ir taupo remonto sąskaita. Apie kondicionavimo sutvarkymą jau net nėra ko svajoti, kai neranda lėšų autobusų šildymui sutvarkyti (nes, berods, 70-ties vasarą su įjungtu šildymu važinėjančių autobusų sutvarkymas kainuotų 100 tūkst. litų). Nesueina galai su tomis lėšomis. Sako, kad keleivių daugėja, kelionės irgi pabrango – tai kodėl tuomet VVT turi vis mažiau ir mažiau lėšų, kur jos nugaruoja?
Palaiksj jusu iniciatyva, bet vat haila nepatekot i valstybe. Jie kaip tik straipsni apie vilniaus viedaji yransporta parase. Labai gaila. Bet sitom nesamonem galetu pirmaji tiriamosios zurnalistokos straipsni skirt. Isirasytu i istorija. Ir nieks ju nenusqus uz tai. Siulau pabandyt su jais palakalbet:) sekmes
Ačiū už informaciją apie straipsnį žurnale “Valstybė”! – iš tiesų bus būtina perskaityti, mėginsiu susisiekti su jais, gal po kurio laiko leis bent jau pacituoti. O ir šiaip susitikti su jais, žinoma, būtų įdomu.
Pritariu Ugniui: tai ką darai, Mariau, yra velniškai vertinga, ir užpildo tuštoką tiriamosios žurnalistikos Lietuvoje nišą. Verta turėti savo skiltį populiariame dienraštyje – skaitytojai ištroško analitinių reakcijų į aktualius miesto klausimus. Ir nereikia kuklintis ar baimintis, kad neužteks laiko: laikas jau investuotas, klausimas tik tas, kiek plačiai bus paskleisti rezultatai.
Ir pagaliau, turi gi būti atsvara tai savivaldybės PR bangai.
Na aš nesu žurnalistas – medžiagos, žinoma, per šiuos metus yra prisirinkę gausybė, bet pats puikiai suprantu, kad ir sakinių struktūra mano rašiniuose neretai gaunasi sudėtinga, ir geras žurnalistas turbūt mokėtų geriau akcentus sudėlioti, kad informacija garsiau nuskambėtų. Žodžiu jei koks žurnalistas norėtų naudoti mano surinktą medžiagą, jos neiškraipydamas, bet paredaguodamas – aš ne prieš, nes man svarbiausia būtų rezultatas.
O savivaldybės PR atsverti gali būti sudėtinga – metodai pas juos atidirbti šioje srityje, ir kai žmonės dirba ne dėl darbų ir rezultatų, bet dėl įvaizdžio… čia, žinote, kaip rašytojui kovoti su kulkosvaidininku 🙂
Pirma atsiprašau už tragišką kalbą praeitame komentare:)
Mintis buvo ta, kad žurnalas VALSTYBĖ šiuo pirmu straipsiu (“Kam Vilniui metro, jei yra troleibusai?” link ) jau parodė susidomėjimą šia tema, bet apie troleibusus ten kalba nedaug. Tiesiog siūlau susitikti su redakcija ir pasiūlyti bendradarbiavimo galimybę. Pritariu K., kad laiko Jūs jau investavote labai daug dabar reikia didesnio žinomumo.
Taip pat pritariu, kad nereikia kuklintis ir siūlau dar daugiau: nesikuklinkit atsidaryti “aukok” mygtuko. Manau viską skaidriai ir viešai darydamas surinktumėte pinigėlių minimaliai padengti veiklos sąnaudas.
p.s. supermeras nori privatizuoti tą sklypą Antakalnyje arne? Dėl to ir nereikia troleibusų?
Nieko tokio, kas nori – tas supranta ir tekstą su klaidomis 🙂
Į redakciją tikrai reikės kreiptis vos tik atsiradus šiek tiek laisvesnio laiko.
Dėl “aukok” mygtuko ir panašiai – mėginau domėtis VMI apie tai, bet ar konsultantė tiesiog nenorėjo gilintis, ar iš tiesų taip yra, tačiau susidarė įspūdis, kad laikantis įstatymų, tektų užsiimti daugybe (mokamo) popierizmo, ir rezultate vietoj naudingos veiklos laiką sugaiščiau biurokratizmams (o galbūt, jei paramos būtų mažai – būtų daugiau mokesčių, negu paramos).
Taip, sklypas Žolyno g. yra sąraše (o plotas gan nemažas). Kaip tik trečiadienio tarybos posėdyje bus mėginama tvirtinti gretimo sklypo (dabartinio stadiono) detalųjį planą, kur bus statomi gyvenamieji namai. Taigi invazija prasideda.
Straipsnį valstybėje rašė Karolis Makrickas:
fb
email
linkedin
Tikrai siūlau su jais pakalbėti. Cituoti tikrai leis, neabejoju. Kaip dėl bendradarbiavimo nežinau, bet VALSTYBĖ savo vardą užsidirbo pakankamai abstrakčiai (be kaltinimų pavardėmis) rašydami apie korupciją ir oligarchiją iš esmės. Vilniaus savivaldybę kritikavo ne kartą, tad gal ir dabar išdrįstų. Nemanau, kad jie kieno nors kišenėj, nors niekada nežinai.
Ta per metus sukaupta medžiaga ir proceso išmanymas yra Jūsų vertė. Žurnalistas galėtų jumis naudotis kaip geru šaltiniu suteikdamas istorijai kokybišką formą.
Dėl “aukok” mygtuko, tai yra aiškus faktas, kad jūs užsiimate laibai pilietiška ir svarbia veikla. Pagal aukok.lt gaires Jūs pakliūnate prie anti-korupcinės veiklos. Klausimas yra kokią forma galima jums teikti paramą. Nuo balandžio 1d. įsigaliojo naujas NVO įstatymas, kaip suprantu, palengvinantis visą veiklos formalizavimą. Jei tokie dalykai yra pakeliui jūsų misijai ir veda link Jūsų vizijos, manau, geriausia būtų tiesiog pasikalbėti su aukok.lt komanda.
Noriu pridurti, kad labai gerbiu Jūsų ryžtą ir iniciatyvą šioje nelengvoje kovoje.
Labai Jums ačiū už patarimus ir pagalbą!
Beje, būtų malonu, jeigu ir Jūs prisidėtumėte prie mūsų, daugiau žmonių – daugiau minčių 🙂