Wi-Fi Zones in the Bus Stops

Wi-Fi stotelėje

Jau prieš kurį laiką buvo pasirodę Vilniaus miesto savivaldybės viešųjų ryšių skyriaus išplatinti pranešimai apie nemokamo Wi-Fi interneto prieigas šalia kai kurių viešojo transporto stotelių.

Džiugu, kad tokia paslauga teikiama, nors žinoma, ji teikiama ne tik viešojo transporto keleiviams 🙂

Žinoma, dera atkreipti dėmesį ir į tai, kad paslaugos veikimo zona yra ribota – kuo toliau nueisite nuo spaudos kiosko, tuo mažesnė tikimybė, kad interneto ryšys dar veiks.

Tad net jei matote ženklą, kad esate Wi-Fi zonoje – tai ne visuomet gali būti tiesa. Tarkim, toks ženklas yra Antakalnyje, Klinikų ir Tverečiaus stotelėse, kur „Lietuvos spauda“ (kuri teikia paslaugą) kioskai yra pakankamai nuo jų nutolę.

Wi-Fi stops.ltDabar jau ir svetainėje stops.lt galima sužinoti, šalia kurių stotelių ši paslauga yra teikiama. Neseniai iš svetainės buvo pašalinta galimybė pamatyti, kokia konkrečiai transporto priemonė kokiu maršrutu važiuoja – tačiau vietoj to buvo įdiegta ši papildoma informacija.

Primename, kad 2010 – 2011 metais UAB „Vilniaus troleibusai“ kartu su projekto partneriu AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) teikė tokią paslaugą troleibusų keleiviams. Mezon internetu galėjo naudotis 19-tojo troleibusų maršruto keleiviai, įranga buvo sumontuota 15-oje troleibusų. Plačiau apie tai galite perskaityti straipsnyje „Vilniečiai ir toliau naudosis „WiFi“ ryšiu troleibusuose nemokamai“.

10 thoughts on “Wi-Fi Zones in the Bus Stops

 1. Geriau būtų kondicionavimą viešąjame transporte sutvarkę.
  Iki reformos Vilniuje bent dalis viešojo transporto buvo kondicionuojama.
  O dabar periodi6kai pasitaiko autobusai, kur ir vasarą ŠILDO!

  1. Savivaldybė yra nurodžiusi VVT – taupyti! – tai ir taupo remonto sąskaita. Apie kondicionavimo sutvarkymą jau net nėra ko svajoti, kai neranda lėšų autobusų šildymui sutvarkyti (nes, berods, 70-ties vasarą su įjungtu šildymu važinėjančių autobusų sutvarkymas kainuotų 100 tūkst. litų). Nesueina galai su tomis lėšomis. Sako, kad keleivių daugėja, kelionės irgi pabrango – tai kodėl tuomet VVT turi vis mažiau ir mažiau lėšų, kur jos nugaruoja?

 2. Palaiksj jusu iniciatyva, bet vat haila nepatekot i valstybe. Jie kaip tik straipsni apie vilniaus viedaji yransporta parase. Labai gaila. Bet sitom nesamonem galetu pirmaji tiriamosios zurnalistokos straipsni skirt. Isirasytu i istorija. Ir nieks ju nenusqus uz tai. Siulau pabandyt su jais palakalbet:) sekmes

  1. Ačiū už informaciją apie straipsnį žurnale “Valstybė”! – iš tiesų bus būtina perskaityti, mėginsiu susisiekti su jais, gal po kurio laiko leis bent jau pacituoti. O ir šiaip susitikti su jais, žinoma, būtų įdomu.

 3. Pritariu Ugniui: tai ką darai, Mariau, yra velniškai vertinga, ir užpildo tuštoką tiriamosios žurnalistikos Lietuvoje nišą. Verta turėti savo skiltį populiariame dienraštyje – skaitytojai ištroško analitinių reakcijų į aktualius miesto klausimus. Ir nereikia kuklintis ar baimintis, kad neužteks laiko: laikas jau investuotas, klausimas tik tas, kiek plačiai bus paskleisti rezultatai.

  Ir pagaliau, turi gi būti atsvara tai savivaldybės PR bangai.

  1. Na aš nesu žurnalistas – medžiagos, žinoma, per šiuos metus yra prisirinkę gausybė, bet pats puikiai suprantu, kad ir sakinių struktūra mano rašiniuose neretai gaunasi sudėtinga, ir geras žurnalistas turbūt mokėtų geriau akcentus sudėlioti, kad informacija garsiau nuskambėtų. Žodžiu jei koks žurnalistas norėtų naudoti mano surinktą medžiagą, jos neiškraipydamas, bet paredaguodamas – aš ne prieš, nes man svarbiausia būtų rezultatas.
   O savivaldybės PR atsverti gali būti sudėtinga – metodai pas juos atidirbti šioje srityje, ir kai žmonės dirba ne dėl darbų ir rezultatų, bet dėl įvaizdžio… čia, žinote, kaip rašytojui kovoti su kulkosvaidininku 🙂

 4. Pirma atsiprašau už tragišką kalbą praeitame komentare:)

  Mintis buvo ta, kad žurnalas VALSTYBĖ šiuo pirmu straipsiu (“Kam Vilniui metro, jei yra troleibusai?” link ) jau parodė susidomėjimą šia tema, bet apie troleibusus ten kalba nedaug. Tiesiog siūlau susitikti su redakcija ir pasiūlyti bendradarbiavimo galimybę. Pritariu K., kad laiko Jūs jau investavote labai daug dabar reikia didesnio žinomumo.

  Taip pat pritariu, kad nereikia kuklintis ir siūlau dar daugiau: nesikuklinkit atsidaryti “aukok” mygtuko. Manau viską skaidriai ir viešai darydamas surinktumėte pinigėlių minimaliai padengti veiklos sąnaudas.

  p.s. supermeras nori privatizuoti tą sklypą Antakalnyje arne? Dėl to ir nereikia troleibusų?

  1. Nieko tokio, kas nori – tas supranta ir tekstą su klaidomis 🙂
   Į redakciją tikrai reikės kreiptis vos tik atsiradus šiek tiek laisvesnio laiko.
   Dėl “aukok” mygtuko ir panašiai – mėginau domėtis VMI apie tai, bet ar konsultantė tiesiog nenorėjo gilintis, ar iš tiesų taip yra, tačiau susidarė įspūdis, kad laikantis įstatymų, tektų užsiimti daugybe (mokamo) popierizmo, ir rezultate vietoj naudingos veiklos laiką sugaiščiau biurokratizmams (o galbūt, jei paramos būtų mažai – būtų daugiau mokesčių, negu paramos).
   Taip, sklypas Žolyno g. yra sąraše (o plotas gan nemažas). Kaip tik trečiadienio tarybos posėdyje bus mėginama tvirtinti gretimo sklypo (dabartinio stadiono) detalųjį planą, kur bus statomi gyvenamieji namai. Taigi invazija prasideda.

 5. Straipsnį valstybėje rašė Karolis Makrickas:

  fb
  email
  linkedin

  Tikrai siūlau su jais pakalbėti. Cituoti tikrai leis, neabejoju. Kaip dėl bendradarbiavimo nežinau, bet VALSTYBĖ savo vardą užsidirbo pakankamai abstrakčiai (be kaltinimų pavardėmis) rašydami apie korupciją ir oligarchiją iš esmės. Vilniaus savivaldybę kritikavo ne kartą, tad gal ir dabar išdrįstų. Nemanau, kad jie kieno nors kišenėj, nors niekada nežinai.

  Ta per metus sukaupta medžiaga ir proceso išmanymas yra Jūsų vertė. Žurnalistas galėtų jumis naudotis kaip geru šaltiniu suteikdamas istorijai kokybišką formą.

  Dėl “aukok” mygtuko, tai yra aiškus faktas, kad jūs užsiimate laibai pilietiška ir svarbia veikla. Pagal aukok.lt gaires Jūs pakliūnate prie anti-korupcinės veiklos. Klausimas yra kokią forma galima jums teikti paramą. Nuo balandžio 1d. įsigaliojo naujas NVO įstatymas, kaip suprantu, palengvinantis visą veiklos formalizavimą. Jei tokie dalykai yra pakeliui jūsų misijai ir veda link Jūsų vizijos, manau, geriausia būtų tiesiog pasikalbėti su aukok.lt komanda.

  Noriu pridurti, kad labai gerbiu Jūsų ryžtą ir iniciatyvą šioje nelengvoje kovoje.

  1. Labai Jums ačiū už patarimus ir pagalbą!
   Beje, būtų malonu, jeigu ir Jūs prisidėtumėte prie mūsų, daugiau žmonių – daugiau minčių 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.