4-й день Троллейбуса Европы

ETD_2013_logoTroleibusai išeina į sceną 15-oje Europos šalių

„Ekologiškas, švarus ir išmanus!“ Prieš ketverius metus pradėtos švęsti kasmetinės Europos Troleibuso dienos proga 2013 m. rugsėjo 21 d. 27 miestai visoje Europoje pristatys šias elektrines transporto priemones kaip draugišką aplinkai ir ekologiškai tvarią viešojo transporto rūšį. Kaip šios šventės sudedamoji dalis šiuose miestuose vyks daugybė įvairių renginių.

Nors troleibusai (kai kur vadinami tiesiog elektriniais autobusais) yra itin svarbūs miesto transporto sistemai daugybėje miestų visame pasaulyje, jie neretai yra nepakankamai įvertinami ir nesuvokiami dėl savo ekonominių ir ekologinių privalumų svarbos.

Siekiant suteikti troleibusams deramą pripažinimą, ES remiamas projektas „TROLLEY“ inicijavo įvairią veiklą, skirtą atkreipti dėmesį į patrauklias troleibusų savybes. Jau ketvirtus metus iš eilės bus švenčiama Europos Troleibuso diena, kuri yra platesnio masto „Europos mobilumo savaitės“ dalis. 27 -iuose miestuose iš visos Europos troleibusus eksploatuojančios įmonės ruošia pramoginius renginius, siekdamos įtraukti į juos visuomenę ir parodyti troleibusus kaip svarbų indėlį į švarų, ekologišką ir patrauklios kainos miesto transportą.

Daniel Steiner, „trolley:motion“ organizacijos prezidentas, sakė: „Mes labai didžiuojamės tuo, kad šiemet 27 miestai dalyvauja šiame renginyje ir pasinaudos proga pristatyti aplinkai draugiškas troleibusų variklių savybes. Tai simboliškas visų dalyvaujančiųjų siekis pabrėžti svarbą bendros pastangos pabrėžti tvarumo svarbą ir papasakoti apie naujausias technologines inovacijas“.

Dalyvaujantys renginiuose miestai pristatys savo turimus troleibusus ir pateiks švietėjišką informaciją vaizdingais plakatais ar skrajutėmis, kurie bus randami troleibusuose. Vaikams bus dalinami balionai bei kartoniniai modeliukai. Vokietijos miestas Solingenas apjungia Europos Troleibuso dienos renginius su Pasauline Vaikų diena, todėl tądien visi vaikai galės važiuoti Solingeno troleibusais nemokamai. Olandijos mieste Arnheme šventės lankytojus pasitiks klounai ir magai, o troleibuso simuliatorius leis suaugusiems patirti jaudulį ir troleibuso vairavimo iššūkį virtualiai važiuojant judriu miesto centru. Zalcburge, Austrijoje, pagrindinė šventės tema bus „Troleibusai priemiesčiuose“. Be to, Zalcburgo miestas ketina padėkoti visiems troleibusų keleiviams įvairiais plakatais, kuriuose rašoma: „Ačiū, kad padedate mums sutaupyti 51 000 tonų CO2 kasmet ir mažinate transporto kiekius gatvėse, važiuodami mūsų troleibusais“. Kaip specialus gestas,vienas Zalcburgo troleibusas bus siunčiamas į Čekijos Respubliką kaip specialusis ambasadorius.

Šūkis: „Žalias, švarus ir išmintingas!“

Europos Troleibuso dienoje 2013 dalyvauja šie 27 miestai: Zalcburgas (Austrija), Parma (Italija), Segedas , Debrecenas (Vengrija), Brno, Pilzenas, Česke Budejovicai (Čekijos Respublika), Gdynė, Liublinas, Tychos (Lenkija), Timišoara, Mediašas, Dumbrava Rosie (Rumunija) , Solingenas, Ebersvaldė, Eslingenas, Leipcigas (Vokietija), Kaunas (Lietuva), Landskrona (Švedija), Žilina (Slovakija), Bergenas (Norvegija), Arnhemas (Nyderlandai), Lidsas, Sandtoftas (Jungtinė Karalystė), Limožas (Prancūzija), Kasteljonas (Ispanija) ir Biškekas (Kirgizija).

ES projektas TROLLEY

Iš dalies finansuojamas ES, tai bendradarbiavimo projektas, kuris inicijuotas ir plėtojamas devynių partnerių iš šešių Centrinės Europos šalių. Jis subūrė apie 25% visų troleibusų transporto ir 30% visų troleibusų linijų Vidurio Europoje operatorius. Svarbiausi partneriai: Salzburg AG ( Austrija), Brno miestas (Čekija), Barnim Bus GmbH Eberswalde, Leipziger Verkehrsbetriebe LVB (Vokietija), TEP S.p.A.- Parma (Italija), Gdynės miestas, Gdansko universitetas (Lenkija), Szeged Transport Ltd ( Vengrija) ir trolley:motion (Austrija). Projektas buvo vykdomas iki 2013 metų kovo mėnesio. 

TROLLEY projekto tikslas buvo skatinti troleibusų sistemą kaip labiausiai prienamą ekonomiškai formą aplinkai draugiško ir ekologiškai ekonomiškai prieinamą forma ekologiškų ir ekologiškai tvaraus miesto transporto. 

trolley:motion pasisako už tarptautinę pažangą ir nuolatinį troleibusų sistemų tobulinimą tobulinimą, siekiant išlaikyti ar įtvirtinti šiuolaikinius transportavimo sprendimus, kurie yra ekonomiškai efektyvūs, technologiškai inovatyvūs ir ekologiškai progresyvūs, tokiu būdu užtikrinant kokybišką gyvenimą miestuose mažinant triukšmą ir taršą. 

trolley:motion pabrėžia troleibusų sistemų privalumus ir vežėjams, ir keleiviams. 

Dėl platesnės informacijos prašome kreiptis:

Bendra informacija: Alexandra Scharzenberger

Viešieji ryšiai ir rinkodara

scharzenberger@trolleymotion.com

+43 664 4141 866 (AT)

+49 160 3841 347 (DE)

Šveicarija: Daniel Steiner, Ing . (ETH )

Kummler + Matter AG

trolley:motion prezidentas

+41 79 238 91 59

steiner@trolleymotion.com

 

Vokietija : Arnulf SCHUCHMANN DWI

Ostdeutsche Eisenbahn

trolley:motion generalinis sekretorius

+49 (152) 567 54102

schuchmann@trolleymotion.com

2 thoughts on “4-й день Троллейбуса Европы

  1. SVEIKINU SAVO KOLEGAS-TRANSPORTININKUS TROLEIBUSISTUS SU ŠIA DIENA IR LINKIU JUMS KAD IŠSIPILDYTU VISKAS KO JUS TIK NORITE MANO DRAUGAI-SU PAGARBA -VLADIMIR MOSKVIČIOV -RESPUBLIKINIU JUNGTINIU PROFESINIU SAJUNGU KAUNO REGIONO GELEŽIUNKELIU STOČIU SKYRIAUS PROFESINES SAJUNGOS PIRMININKAS .

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.